تیتر یک
تیتر یک قرارست یک ها بیابد مثال شما

مرا مادرم نام ، دادگر نهاد !!!
ارسال در تاريخ شنبه ٢٥ دی ۱۳۸٩ توسط علی

 " اصلا یکی از این جریانات فتنه از تلویزیون و برنامه 90 شکل گرفت و من به آقایان هم گفتم. بحث پاسخگویی و شفاف سازی از برنامه 90 کلید خورد و این موضوع برنامه ریزی شده توسط گروه ... است. اینکه فردوسی پور اعلام می کند حتما باید جواب بدید و اصرار می کند یعنی تربیت هواداران!  یعنی اینکه مطالباتشان را تا انتها پیگیری کنند! در حقیقت این برنامه می خواهد خط و ربط را به هواداران جریان فتنه بدهد "

شنیدن این جمله ها از زبان مدیری فوتبالی اصلا عجبی ندارد که عادل و نود عادلانه اش این سالها بسیار سیبل گشته و البته مصداق از آنکه در آزادترین ناحیه به گیتی روزگار می گذرانیم !!!

شروع کارش را به ترجمه مربوط می دانند ، ترجمه ی مقالات ورزشی برای " ابرار ورزشی " دهه ی هفتاد ، همان جا که همکار بود با " فراز کمالوند " در تحریریه تا آتو داشته باشد همکار قدیمی از او برای کوبیدش به زعم خویش که :

تا آنجا که از همکاری قدیمی مان به یاد دارم ، شما پرسپولیسی بودید !

سرمربی پوپولیست تراکتورها قصدش آن بود به روزگار دل آزردگی آذری ها از " نود " که حمایت آبی ها را نیز آن ِ خویش کند و لابد خاموشی عادل که تیرش به سنگ خورد مثال علی آبادی و مدیر روابط عمومی نه چندان مؤدّبش ، همو که به یاری رئیس دستور قطع پیامک ها دادند نود مردمی را و نتیجه اش دیدند البته با آمار سه میلیونی هفته ی آینده تا کینه شود همه اینها برای جناب آخوندی و از برلیان والا قیمت کشف شده خبر دهد حاصل تلاش های جناب دزد خانه ی اعیانی عادل در وطن امروز به سردبیری اش ! و لبخند پسر کویری را سبب شود توامان ِ تک جمله اش که :

از کی تا به حال خانه ی 70 متری ده سال ساخت ، شده خانه ی اعیانی ؟!

نود معیار شده آستانه ی تحمل ها را در جامعه ی فوتبال که چنان به ایران کنونی دست در گردن سیاست دارد که گهگاه انگ می خورد جناب تهیه کننده ایضاً مجری ، سیاسی بودن برنامه اش را مثال " سردار احمدی بیغش " که منحرف گشته از اصول و آیینش می خواند مرد رفسنجانی را و در خفا از نهایت تلاشش در راستای ممنوع التصویر شدن او خبر می دهد که همه فحوای کلامش ورزشی بود و حاصل خِرد ، که جز نمایش های عامه پسند زودگذر سودی ندارد لقمه ی در دهان گذاشته ی آقایان برای شهرهای خاص ، که ببینید حال و روز صبای قم و پاس همدان را ، پیکان قزوین را و مقایسه شان کنید با شاهین بوشهر و البته تراکتور سازی تبریز ، صنعت نفت آبادان با آن هواداران دوست داشتنی شان اما نمی خواهند بشنوند خیلی ها این حقیقت را و ترجیح می دهند که پایین کشیده شود کرکره ی نود یا حداقل دگردیسی رخ دهد در روحیات جناب مجری به یاری فشار بلکه او هم نسخه ای گردد از " بهرام شفیع " و گپ و گفت قهوه خانه ای جمعه صبح هایش ، لالایی جهانگیر کوثری و نمونه هایی مشابه که مجیز گویی را نیک اجرا می کنند برابر دوربین ها و میانه ای ندارند با انتقاد مشفقانه ، آن ها عادل را سطحی می خواهند چرا که سطحی نگری باز می گذارد دست بالادستی ها را در مدیریت ( بخوانید سو ء مدیریت ! ) !

دیدن نازل ترین بازی ها با گزارش عادل تماشایی از آب در می آید و ارزشمند صرف نود دقیقه ای از وقتت و همین سبب ساز است که همه حواشی به " نود " محدود نشود ، کدام یکمان فراموش می کند کنایه ها و جملات برآمده از درک والای فوتبالی او را به هنگام گزارش های هیجان زایش ؟! مگر قابل مقایسه است گزارش های عادل با همکارانی چون " جواد خیابانی " که می توان شُمرد خمیازه هایش را به هنگام فوتبال های نیمه شب و فرمول ساخت از ارتباط آنها با اعصاب خردی مخاطب ، قید فوتبال را زدن و خواب را چسبیدن ! ولی کماکان مردمان ته صف می ایستند و علایقشان تا جواد خیابانی قطری شود برای گزارش و عادل تحریمی ، مبادا که از گُل کمتر بگوید دست پرورده ی افشین قطبی را و بالا دستی هایی که تک صندلی باقیمانده در AFC  را قربان نمودند پیش پای تفکرات پیش دستی شان ! نگوید که قلب دفاع تیم بیداد می کند از ضعف و کندی ، نگوید که جواد نکونام و شجاعی کارکردشان چه بود به بازی نخست ؟! نگوید که خبری از برنامه نبود بازی عراق را و عِرق و عَرَق پیروزی آریاها را سبب گشت برابر عراق !

انگار مشکل از روز ازل بوده برای عادل ، از نامگذاری اش ...

_______________________

پی نگاشت :

١- انواع و اقسام اتفاقات گجسته مانع گشت دیدار روی پر مهر یک های دوران را به تیتر یک !

بابت نبودن هایم شرمنده و مهرهای بی دریغتان را سپاس !

٢- این پست را با دستی بر سینه تقدیم می نمایم به آنان که جان شیرین از کف دادند به جان ستان درجه یک حمل و نقل فرسوده ی ایران ! همان ها که آرزوهای سپیدشان یکباره گم شد میان برف سپید حوالی ارومیه ! روانشان شاد ...
برچسب ها : عادل فردوسی پور ،برنامه ی نود ،حاشیه ها ،عدم گزارش جام ملت های آسیا