تیتر یک
تیتر یک قرارست یک ها بیابد مثال شما

به افتخار او که خاص می بیند و فتح می کند ...
ارسال در تاريخ پنجشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٩ توسط علی

از سخنان جالب سزار است پس از جنگ با فرانکا در مجلس سنا که :

" دیدم و فتح کردم "

به گمانم در فوتبال شطرنج گونه ی روز ، تنها مربی که تطابق دارد این جمله با وی ، خوزه مورینیو است . همان مرد ستوبالی که از پس دور افتخار روی سن تئاتر رویاها و قهرمانی با پورتو در چمپیونز لیگ ، آبی های لندن را سرمربی شد تا نیم قرن ناکامی را فراموش کنند هواداران و کلی فیلم ناباورانه ببینند به کارگردانی آقای خاص !  وارث هلانیو هره رای جادوگر (لقبی که در ایتالیا بدان شهره شد ) چشم انداخت همان روزهای اول چلسی در چشم خبرنگاران تا این جملات،اسپیشل مَنَش کند :

" مرا ببخشید ! اگر شغل آسان می خواستم باید در پورتو و روی صندلی آبی زیبایم می ماندم . همه مرا به عنوان قهرمان می شناختند و پس از خدا مرا می پرستیدند اما به جای آن آمدم اینجا. ببخشید اگر متکبر و یک مربی خاص هستم  "

و خوزه کار سخت را چقدر آسان نمود با دو لیگ برتر ، یک جام حذفی و دو جام اتحادیه ولی هنگامی که سر دردانه ی اوکراینی ( آندری شوچنگو ) به مشکل خورد با " آبراموویچ " ، در رستوران پاریسین نشست روبه روی " ماسیمو موراتی " و پس از صرف شام، قول مساعد داد به ایتالیایی متمول برای اینتر ناسیونالی شدن تا دو لیگ ایتالیا را به آب خوردنی فاتح شود به انضمام جام حذفی و چمپیونز لیگ در سال دوم ، تا کسی نجوا کند در دلش پیش از جام جهانی آفریقا که به فکر قله باش و آسمان مَرد که کوهپایه نشینی کافی است و همین زمزمه،کهکشانی شدنش در پی داشت به لطف سد نمودن راه قهرمانی بارسا در برنابئو !

از دیشب که سر ذوق آمدم به توان بی نهایت از بازی قوها آفرین می گویم بارها و بارها فلورنتینو پرز را که با وصله ی ناجورمان ( پلگرینی ) خداحافظی گفت توامان با سلام گرم به برترین مربی گیتی . حالا مورینیو تیمی ساخته بی بدیل که توان 90 دقیقه هجوم دارد بدون اجازه ی نفس کشیدن به آژاکس شهیر تا مثلث هیگواین،رونالدو و مسعود اوزیل در مجموع 29 شوت راهی دروازه ی استکلنبرگ نمایند، که 3-3-4 مورینیو ذوق زده ام کند با شاه ماهی نقل و انتقالات فصل ، پسر ترک تبار آلمان ها را می گویم که تکنیک ، هوش بالا و دوندگی بی نظیرش وادارم می کند به نگاشتن این جمله که او جایگزین زیدان است پس از سال ها در رختکن رقیب کاتالان ها !

او که 17 جام برده در هشت سال گذشته حالا آمده با توپ پر تا رکورد بزند و نخستین باشد مربی ای را که سه لیگ برتر گیتی را فاتح گشت و نگارنده بسیار خوشبین است به پیروزی های پی در پی وی با پیشرفت روزافزون تیمش . این احساس مساوی نیست با ذوق زده شدن از پس تک بازی افتخار آمیز شب گذشته که اندک شعور فوتبالی ام می گوید امسال باید سپیدمان بسیار رنگ طلا به چشم ببیند ...

__________________

پی نگاشت :

مدت ها قصد ورزشی نویسی صرف داشتم جایی مثل " تیتر یک " که امروز پس از مدت ها حالم خوب بود و دستم رفت به احداث اینجا ! البته در این میان ، جرقه ی مهربانانه ی دوستی عزیزتر از جان ، ازهمه مهم تر بود، همو که شب گذشته فکرش دوباره در خاطرم انداخت بزرگوارانه تا این پست را تقدیم نمایم به او با همه فروتنی ...
برچسب ها : مورینیو ،رئال مادرید ،مسعود اوزیل