تیتر یک
تیتر یک قرارست یک ها بیابد مثال شما

پسران ژیگول،دختران بی پول !
ارسال در تاريخ شنبه ۳ مهر ۱۳۸٩ توسط علی

فوتبال را می توان در زمره ی غریب ترین ِ پدیده ها دانست به گیتی که نه رنگ می شناسد ، نه سطح و نه جنسیت هر چند که تلاش هایی بوده در سالیان برای اینکه حداقل این آخری را به ضرب و زور بشناسد ولی " آنچه نمی شود " لقب گرفت این یکی هم از پس پدیده های دگر چون هنر ، سیاست و فرهنگ ! می گویند اولین بازی فوتبال بانوان به قرن دوازدهم میلادی بین دو تیم محلی برگزار شده در فرانسه و همین عاملی می شود برای ربان قرمز بریدن از سلسله مسابقانی سالانه در اسکاتلند 1790 ! بریتانیایی ها اما پا را فراتر گذاردند در این راه تا اولین باشگاه فوتبال خانم ها به نام British Ladies Football Club توسط " نتی هانیبال " تاسیس شود به هدف سامان بخشی فعالیت مشتاقان بانو تا بعدها به تاریخچه ی فوتبال ، همین عاملی گردد پر رنگ برای تاسیس آوردگاهی کلان چون جام جهانی فوتبال زنان در سال 1991 چین اما اگر از ایران بپرسید که مقصود این نگاشته نیز همانست باید بگویم که آغاز فوتبال بانوان ایرانی را به 1970 نسبت می دهند و ورود دختران به تیم های محلی و خیابانی پسران تا باشگاه تاج ( استقلال کنونی ) اندیشه ی مدت های خویش را مبنی بر ارائه ی جلسات تمرینی مخصوص زنان به انجام برساند و جرقه بزند در ذهن بزرگ های دگر آن روزها از جمله پرسپولیس،دیهیم و عقاب تا باز کنند درهای بسته شان را روی دختران پا به توپ ! تندروی های اوایل انقلاب 57 سد شد سیمانی برای اعتلای این مهم ولی 1993 و آن مسابقات فوتسال تاریخی در دانشگاه الزهرای تهران را نقطه ی عطف می دانند تا با توجهات ویژه ی دولت اصلاحات ، فوتبال خانم ها برسد به چنین روزی که هزاران پا به توپ ِ زن در ایران فعالیت می کنند و تیم ها اعزام می گردند از دخترهای آریایی به تورنمنت های گوناگون به مانند تیم زیر 19 سال ایران که " مهناز امیر شقاقی " مربی اش می گوید پیشرفتی بی نظیر داشته ولی هماره رنج می برده از کمبود امکانات و توجهات که چقدر درد دارد اینکه تجهیزات مورد نیاز تیم ملی را نه فدراسیون و نه سازمان پر ادعای تربیت بدنی که " علی کریمی " تامین کند ! می دانم کار علی بسیار از سر نکوکاری است ولی فدراسیونی که به قول " علی سعید لو " قرارست پسرهای فوتبال را " ژیگول " به جام ملت ها برد و با پرواز چارتر مبادا که خم به ابروشان بیاید،چگونه برخوردی چنین تاسف بار دارد با تیمی دگر از خویش ؟!

امیر شقاقی از شرط علی هم می گوید که اگر گل بزنند و مقام بیاورند برای وطن،این کمک ها ادامه خواهد یافت تا خاطره ی آن یکی علی از نوع سعیدلو زنده شود در خاطرم با این جمله :

من اینجا در کمپ تیم های ملی و مقابل دوربین های تلویزیونی می گویم که مشکلات مالی نداریم و هر امکاناتی را برای قهرمانی تیم ملی انجام می دهیم  !

آری ، او همه امکانات را مهیا می کند تنها از برای پسران آنقدر که در پایان دیدار توامان با تکه پرانی اش ،سه میلیونی هر یک از ملی پوشان را پاداش می دهد ! سه میلیونی که جمع سه تا چهار نفرش می شود تمام هزینه کَرد نیازهای تیم دختران ! تیتر یک امروز را دو علی رقم زده اند یکی خیلی محبوب و دیگری رئیس سازمان تربیت بدنی ...

____________________________

پی نگاشت :

١-      پست امروز را با کلاه از سر برداشته تقدیم می کنم به " شهید باکری " و خانواده ی گرانقدرش ، به همه آنها که از نفس گذشتند از برای نَفَس،همانها که امروزه خیلی شان را تاب نمی آورند بالا دستی ها ، آخر غیر خودی لقب گرفته اند !

٢-      هر چند با کمی تاخیر ولی تبریک می گویم میلاد استاد آواز آریایی را،محمد رضا شجریان را می گویم ،صاحب همان نوای ماندگار که بخشی از حافظه ی ماست حالا او که دلش زنده است به عشق !  

٣-      تیتر یک تنها به اتکای مهر شما تیتر می شود،سپاسگزارم لطف دریایی تان را ...

_____________

بعدا اضافه شد :

از دیشب نانم شده آه !

دستم می لرزد روی شماره ات ،

تو هم بردار گوشی را که چقدر شیفته ام آن اصفهانی غلیظت را ،

بگو که خواب بودم همه این ساعت ها را !

بگو لطفا رفیق !

بگو محمد !

برچسب ها : فوتبال بانوان ،تهیه تجهیزات ،علی کریمی